Nazywam się
Jestem specjalistą żywienia i dietetyki psów i kotów.
Zajmuję się dietetyką behawioralną ukierunkowaną na zapewnienie dobrostanu zwierząt m.in. poprzez prawidłowe żywienie dostosowane do potrzeb gatunkowych i osobniczych, przy uwzględnieniu silnej zależności między żywieniem a zachowaniem. Uczę, jak szukać faktów i rzetelnych informacji, aby nie wpaść w sidła wyborów opartych na emocjach.
Dzięki specjalizacji w dietetyce klinicznej psów i kotów prowadzę konsultacje dla zwierząt z problemami dietozależnymi. Pomogę w doborze diety komercyjnej lub ułożę indywidualny przepis zgodny z normami i aktualnym stanem wiedzy, z poszanowaniem szczególnych potrzeb danego zwierzęcia. Tutaj nie ma miejsca na idelogie i domysły, więc nie ustaję w rozwoju i szkoleniu się u wiodących lekarzy weterynarii, naukowców i specjalistów w branży.
Swoją pracę uzupełniam o wiedzę z zakresu medycyny behawioralnej, aby móc skutecznie wdrażać zalecenia lekarza weterynarii i wspierać opiekunów w procesie terapeutycznym. Z tego względu też rozpocząłem naukę na technika weterynarii.
Udzielam się jako wolontariusz w sektorze behawioralnym ("Żółte Boksy") oraz w szpitalu/ambulatorium w Schronisku na Paluchu w Warszawie.
Mój zawodowy świat dopełnia język angielski - jestem tłumaczem naukowo-techniczym i lektorem języka specjalistycznego. Uczę, jak pokochać się z angielskim, mówiąc o zwierzętach i wszystkim, co z nimi związane, czyli angielski dla zwierzolubnych.